...

...

26 kwietnia 2013

Obchody 1 Maja zastąpione Amy Diamond

 
"1 Maja jest świętem w większości szwedzkich gmin, z wyjątkiem gminy Norrköping. Miasto postanowiło usunąć tradycyjny marsz z tegorocznego programu.

- Nie będziemy zaciągać kredytów i długów. Nie biorę udziału w tej decyzji, myślę jednak, że to dobry wybór - mówi Lars Stjernkvist, burmistrz Norrköping.


Rada gminy chce spróbować czegoś nowego i próbuje dotrzeć do szerszej publiczności. Dlatego obchody Dnia Pierwszego Maja rozpoczną się występem Amy Diamond w centrum Kårhuset Trappan. Amy urodziła się i wychowała w Norrköping.- Niektórzy podchodzą do tego krytycznie, ale są również tacy jak ja, którzy chcą spróbować. Jeśli się nie uda, wrócimy do parady w przyszłym roku.

W tym roku 1 Maja będzie obchodzony inaczej, niż tradycyjnie, z Magdaleną Andersson, rzecznikiem prasowym polityki gospodarczej i machającymi banerami".


O zastąpieniu tradycyjnych obchodów 1 Maja w Norrköping występem Amy rozmawiano licznie także w telewizji oraz prasie. Na temat Amy dyskutowano również na Twitterze - 23 kwietnia "Amy Diamond" pojawiło się w szwedzkich trendach jako jedno z najczęściej wpisywanych haseł.
 

® notatka przetłumaczona i napisana przez nas osobiście. Zakaz kopiowania. Jeżeli spotkasz się w internecie z identycznym tekstem - wiedz, że jest on kradziony. Joanna i Izabela. :)
* informacje zaczerpnięte z bloggar.aftonbladet.se/politikerkollen, tv4play.se, twitter.com/search?q=amy%20diamond%20trendar&src=typd.
* zdjęcia pochodzą z:  bloggar.aftonbladet.se/politikerkollen, amydiamondfans.blogspot.com.