...

...

7 października 2012

Amy Diamond po raz kolejny w gazecie!

W gazecie "Plats journalen" pojawiła się nowy artykuł o Amy i postanowiłyśmy go dla Was przetłumaczyć :) Został on opublikowany 1 października 2012 roku.


Amy - nie tylko artystka

(aby powiększyć, kliknij w miniaturę)
Nabycie wszechstronnego wykształcenia jest dzisiaj dla wielu młodych ludzi bardzo ważne. 20 letnia Amy rozpoczęła karierę muzyczną jako 12 latka i teraz ma na swoim koncie już sześć albumów. Wybrała ona jednak jeszcze fryzjerstwo i łączy życie artystyczne z pracą w salonie fryzjerskim w Jönköping.

Media? Moda i design? A może fryzjer? Amy Diamond zastanawiała się jaki wybrać kierunek z katalogu programów idąc do liceum. Ona wiedziała, że chce pracować z czymś twórczym i kreatywnym, ale trudno było wybrać między tyloma różnymi kursami.
— "W końcu wybrałam szkolenia fryzjerskie. Zawsze uwielbiałam fryzury, a wybór zawodu wydawał się zarówno zabawny, interesujący jak i społeczny.", powiedziała.
Właściwie to Amy Diamond od siedmiu lat zajmuje się całkowicie inną karierą - jako muzyk, aktorka i prowadząca program. Ale ponieważ lubi szkołę to postanowiła kontynuować naukę. Dobrze było znów zdobywać wykształcenie.
— Jako muzyk mam okresy, gdy pracuję na prawdę ciężko, ale można wybrać się gdzieś na miesiąc, gdy jest bardzo cicho. W tym czasie miło jest mieć coś innego do roboty. Po prostu, żeby nie 'wkładać wszystkich jaj do jednego kosza'.", powiedziała.

Szkolenia fryzjerskie okazały się dobrym wyborem. Amy Diamond jest bardzo szczęśliwa w salonie fryzjerskim w Jönköping, gdzie obecnie pracuje jako praktykant czekający na zdobycie świadectwa czeladniczego. Na okrągło łączy pracę w salonie z pracą dla SVT. I nawet jeśli jest kontrast między artystycznym życiem i pracą fryzjerki to i tak uważa, że to jest super, bo miała ona wiele korzyści z tych lat na scenie.
— "Trzeba być społecznym i pracować z różnymi ludźmi w zawodzie fryzjera i gdy byłam młodsza byłam bardziej nieśmiała. Dzięki częstszej pracy z ludźmi poczułam się bezpieczniej. Byłam bardzo zdenerwowana, gdy obsługiwałam pierwszych klientów."

Amy Diamond nie jest sama nie chcąc "umieszczać wszystkich jaj w jednym koszu". Peter Majanen futurolog z firmy analizującej Quattroporte (chodzi o samochód) ukończył więcej studiów z młodego pokolenia urodzonego w 1990 roku.
— Pokolenie rocznika '90 jest znacznie bardziej indywidualistyczne niż poprzednie pokolenia i chciałbym mieć pracę w której mogę rozwijać swoje talenty. Choć wiele osób uważa, że ​​ważne jest, aby mieć tak zróżnicowaną naukę, jak to możliwe, zarówno teoretycznie jak i zawodowo. Wiele również chce nauczyć się przedsiębiorczości", mówi Peter Majanen.
Jednym z powodów jest obawa, że pokolenie z rocznika '90 podbije rynek pracy i zwiększy globalną konkurencję, uważa.
Amy Diamond radzi dla tych, którzy mają trudności w wyborze szkolenia, aby zastanowili się, jaki zawód jest w stanie podtrzymać się przez dłuższy czas.
— "To było powodem, że nie podążałam za modą i designem. Uwielbiam szyć, ale zdałam sobie sprawę, że prawdopodobnie nie będę mieć cierpliwości potrzebnej do tego na dłuższą metę. Dlatego czułem, że lepiej jest mieć to jako hobby", mówi. Mimo, że jest zajęta, zarówno swoją karierą to i tak czeka na choć jeden dzień siedzenia znów w klasie.
"Chciałabym dalej się edukować w szkole, może na makijażystkę. To jest niesamowite jakie mamy możliwości w Szwecji - możemy szkolić się na jakimkolwiek kierunku", mówi.


Dołączona metryczka:
"Zawsze uwielbiałam fryzury"

Wiek: 20 lat.
Imię i nazwisko: Amy Linnéa Diamond
Rodzina: mama, tata, trzy siostry i jeden brat.
Mieszka: w Jönköping.
Produkcja: Ostatnia praca jako prowadząca programu w SVT:s barnprogram (programu dla dzieci) "Bulldog" i podkładała głos głównej bohaterce szwedzciej wersji filmu "Brave" produkcji Disneya.
Kariera: Przełom w 2005 roku z piosenką "What´s in it for me". Wydała sześć albumów, wzięła udział w Melodifestivalen, gospodarz programu, wokalistka muzyczna i aktorka, kształciła się na fryzjera.
Wykształcenie: Ukończyła fryzjerstwo w liceum Johna Bauera w Jönköping.
® notatka przetłumaczona została przez nas osobiście. Zakaz kopiowania. Jeżeli spotkasz się w internecie z identycznym tekstem - wiedz, że jest on kradziony. Joanna i Izabela :)
**źródło informacji: gazeta "Plats journalen".