...

...

14 czerwca 2012

Amy na koncercie Barnkammarboken we Flygeln

W maju Amy wystąpiła we Flygeln (sala koncertowa w Norrköping) śpiewając z Sarą Edwardsson i Nassim Al Fakir piosenki z popularnej serii książek dla dzieci "Barnkammarboken". W internecie pojawił się filmik z tego wydarzenia i artykuł, który został przez nas przetłumaczony. ;)"Seria książek zawiera popularne piosenki dla dzieci od klasyków Alice Tegnér do piosenek z filmów Astrid Lindgren i nowoczesnych przedszkolnych utworów. Barnkammarboken jest dostępny w różnych wersjach i wydaniach od 1989 roku, a razem sprzedano ponad milion egzemplarzy. Pod koniec stycznia rozpoczęła się trasę koncertowa, a artyści podróżowali po kraju, aby śpiewać o krokodylach, ciasteczkach i przytulaniu.

Urodzona w Norrköping Amy Diamond sama ma wspomnienia z dzieciństwa z książek i piosenek.

- Istnieją tu piosenki, które śpiewałam wiele razy w przedszkolu, w ten sposób się ich nauczyłam. Dlatego tak zabawnie jest wykonać je na scenie! - mówi. 

Amy wyjaśnia, co to sprawia, że ​​te piosenki są tak popularne i ważne.

- To dobre piosenki z miłymi tekstami po szwedzku przekazywane z pokolenia na pokolenie".


Na koniec dodajemy dwa filmiki z musicalu Barnkammarboken, w którym występuje Amy =)


® notatka przetłumaczona i napisana została przez nas osobiście. Zakaz kopiowania. Jeżeli spotkasz się w internecie z identycznym tekstem - wiedz, że jest on kradziony. Joanna i Izabela :)
* tekst i filmik wzięty został z tej strony.